··· ···

13. kolejka PlusLigi – Typują analitycy forBET

Analitycy sponsora PlusLigi firmy forBET oraz dziennikarz Polsatu Sport Marcin Lepa przedstawili typy na 13. kolejkę PlusLigi sezonu 2016/2017.

Jastrzębski Węgiel - ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1

ONICO AZS Politechnika Warszawska wydaje się wracać na dobre tory. Wygrali dwa z ostatnich trzech spotkań, a w 12. kolejce po prawdziwym thrillerze zwyciężyli 3:2 z MKS Będzin. Teraz podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka czeka dużo trudniejsze zadanie. Ich przeciwnikiem będzie Jastrzębski Węgiel, który zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli. W ostatnich pięciu meczach Jastrzębski Węgiel przegrał tylko raz (2:3 z Cuprum Lubin) i zanosi się na kolejne zwycięstwo. Być może Politechnika będzie w stanie urwać gospodarzom jednego seta, ale i tak Jastrzębski powinien wygrać za 3 punkty.

GKS Katowice - Cerrad Czarni Radom 3:2

Bardzo ciekawe i wyrównane starcie. GKS Katowice cały czas utrzymuje wysoką formę. W ostatniej kolejce katowiczanie tylko 2:3 ulegli mocnemu Cuprum Lubin. Rozpędza się także Cerrad Czarni Radom, który po trzech kolejnych zwycięstwach został przystopowany w ostatniej kolejce przez Jastrzębski Węgiel. W tym spotkaniu bardzo trudno wskazać faworyta. My typujemy wyrównane pięć setów i końcową wygraną gospodarzy.

Łuczniczka Bydgoszcz - Cuprum Lubin 1:3

Łuczniczka Bydgoszcz ma za sobą serię pięciu kolejnych porażek. Ich przeciwnicy prezentują się dużo lepiej. W dwóch ostatnich kolejkach Cuprum Lubin odniósł dwa cenne zwycięstwa, pokonując po 3:2 Jastrzębski Węgiel i GKS Katowice. Lubinianie dysponują dużo mocniejszym zespołem i są wyraźnym faworytem w starciu z Łuczniczką Bydgoszcz. Maksimum, na które stać gospodarzy to, w naszej opinii, wygranie jednego seta.

Indykpol AZS Olsztyn - LOTOS Trefl Gdańsk 3:2

Kolejny mecz, który powinien mieć bardzo wyrównany przebieg. Obie drużyny notują ostatnio identyczną i niezbyt miłą serię. W ostatnich czterech meczach wygrywały tylko po razie. Wyżej w ligowej tabeli znajduje się Indykpol AZS Olsztyn, który cały czas może mieć nadzieje na dołączenie do wielkiej czwórki. Aby tak się jednak stało olsztynianie muszą wygrywać takie mecze jak ten z LOTOSEM Trefl Gdańsk. Stawiamy na wygraną gospodarzy po tie-breaku.

AZS Częstochowa - PGE Skra Bełchatów 0:3

Mecz, w którym faworyt może być tylko jeden. Zajmujący 14. miejsce AZS Częstochowa jest po pięciu kolejnych porażkach, a wicelider z Bełchatowa ma za sobą serię czterech zwycięstw. Każdy inny wynik niż wygrana 3:0 Skry Bełchatów trzeba będzie uznać za sporych rozmiarów niespodziankę

BBTS Bielsko-Biała - Espadon Szczecin 2:3

Mecz dwóch drużyn, które zamykają tabelę PlusLigi. Ciężko jednak powiedzieć, że ich sytuacja jest taka sama. BBTS Bielsko-Biała wygrała w pierwszej kolejce z Czarnymi Radom, a potem zanotowała fatalną serię 10 porażek. Natomiast Espadon Szczecin może pochwalić się dwoma wygranymi w ostatnich trzech meczach. Siatkarze ze Szczecina okazują się lepsi od drużyn, z którymi sąsiadują w tabeli. 3:2 pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz, w tym samym rozmiarze zwyciężyli także z AZS Częstochowa. Obstawiamy, że ponownie nie będzie łatwo, ale jednak Espadon Szczecin odniesie kolejne zwycięstwo i pokona zamykających tabelę siatkarzy z Bielska-Białej.

Effector Kielce - Asseco Resovia Rzeszów 1:3

Po całkiem niezłym początku sezonu Effector Kielce przegrał ostatnie trzy spotkania i mocno zjechał w dół ligowej tabeli. Kibice kieleckiej drużyny nie powinni jednak robić sobie wielkich nadziei przed meczem z Asseco Resovią Rzeszów. Rzeszowianie nabrali już rozpędu regularnie wygrywają. Nie obywa się co prawda bez małych wpadek, jak chociażby wygrana tylko 3:2 z BBTS Bielsko-Biała w ostatniej kolejce. Ta nieregularność rzeszowian może doprowadzić do przegrania przez nich seta, ale wydaje się nam, że na więcej swoim przeciwnikom Resovia nie pozwoli.

MKS Będzin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

Miażdżąca kolejnych przeciwników ZAKSA przyjeżdża do Będzina. Siatkarze mistrza Polski nie tylko wygrali 4 ostatnie mecze, ale każde z tych spotkań kończyli bez straconego seta. Nie inaczej będzie także tym razem i ZAKSA powinna bez problemów wygrać za trzy punkty.