··· ···

14. kolejka Plus Ligi – Typują analitycy forBET

Analitycy sponsora PlusLigi firmy forBET oraz dziennikarz Polsatu Sport Marcin Lepa przedstawili typy na 14. kolejkę PlusLigi sezonu 2016/2017.

ONICO AZS Politechnika Warszawska – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
ONICO AZS Politechnika Warszawska gra mocno w kratkę. Jeden mecz wygrywają, jeden przegrywają i ogólnie w tym sezonie na razie spisują się raczej poniżej oczekiwań. Natomiast mistrzowie Polski nabrali już bardzo mocnego rozpędu. Pięć ostatnich ligowych spotkań ZAKSY to pięć zwycięstw 3:0. Przed meczem w Warszawie pytanie więc nie brzmi czy ZAKSA wygra, ale czy straci seta. My uważamy, że będzie to kolejny mecz, który mistrzowie Polski zakończą bez straconego seta.

Asseco Resovia Rzeszów – MKS Będzin 3:0
Po trzech kolejnych wygranych, MKS Będzin zanotował dwie porażki i wszystko wskazuje na to, że seria to przedłuży się do trzech przegranych. Asseco Resovia Rzeszów w końcu zaczęła punktować na miarę swojego potencjału. Pięć wygranych w pięciu ostatnich meczach i nie spodziewamy się problemów w 14. kolejce. Resovia ponownie powinna odnieść łatwe zwycięstwo, nie przewidujemy, żeby goście byli w stanie wygrać chociaż jednego seta.

Espadon Szczecin – Effector Kielce 1:3
W ostatniej kolejce Espadon Szczecin poniósł bolesną porażkę z BBTS Bielsko-Biała. Chyba po raz pierwszy w sezonie to Szczecinianie byli faworytem w meczu, a dodatkowo porażka zepchnęła ich na ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi.
Teraz kibice w Szczecinie z pewnością mają nadzieje na dobry rezultat, bowiem przeciwnikiem Espadonu będzie Effector Kielce. Kielczanie w tym sezonie mocno zawodzą, obecnie zaliczają fatalną serię czterech kolejnych porażek. Jednak po meczach z ZAKSĄ i Resovią teraz czas na zdecydowanie łatwiejszego przeciwnika. Nasi eksperci typują wygraną gości, która pozwoli im poprawić ich niezbyt dobrą pozycję w ligowej tabeli.

PGE Skra Bełchatów – BBTS Bielsko-Biała 3:0
Mecz, w którym każdy inny rezultat niż wygrana gospodarzy za trzy punkty będzie olbrzymią niespodzianką. PGE Skra Bełchatów to wicelider tabeli, a BBTS Bielsko-Biała dopiero w ostatni weekend wygrywając z Espadonem Szczecin, oderwał się od ligowego dna i awansował na przedostatnie miejsce. Nie przewidujemy niespodzianki w tym spotkaniu i typujemy gładkie 3:0 dla PGE Skry Bełchatów.

LOTOS Trefl Gdańsk – AZS Częstochowa 3:1
Grają dwa zespoły, które są ostatnio mocno „pod formą”. Pięć ostatnich meczów Gdańszczan to zaledwie jedna wygrana, a AZS Częstochowa jest jeszcze gorszy i w pięciu ostatnich spotkaniach nie wygrał ani razu. Teraz ktoś wygrać będzie musiał. Większym potencjałem z pewnością dysponuje LOTOS Trefl Gdańsk i to ich wygraną obstawiamy. Częstochowianie z pewnością jednak będą ostro walczyć i mają duże szanse na urwanie chociaż jednego seta.

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 3:2
To chyba najciekawszy mecz 14. kolejki PlusLigi. Obie drużyny znajdują się w górnej części tabeli. Cuprum Lubin ma zaledwie dwa punkty mniej od zajmującego czwarte miejsce Jastrzębskiego Węgla i Lubinianie na pewno poważnie myślą o awansie do czołowej czwórki.
W ostatniej kolejce zarówno Cuprum jak i Indykpol AZS Olsztyn wygrali swoje mecze i teraz będą chcieli kontynuować dobrą passę. Zapowiada się bardzo zacięte, 5-setowe spotkanie, w którym wszystko jest możliwe. My minimalnie większe szanse na wygraną dajemy zespołowi gospodarzy i obstawiamy 3:2 dla Cuprum Lubin.

Łuczniczka Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom 1:3
Ostatnio w zdecydowanie wyższej formie są siatkarze Cerradu Czarnych Radom. W pięciu ostatnich spotkaniach przegrali tylko raz z Jastrzębskim Węglem. Wśród drużyn, które Radomianie pokonali są tak wymagający przeciwnicy jak: Cuprum Lubin, GKS Katowice, LOTOS Trefl Gdańsk czy Politechnika Warszawska. Natomiast Łuczniczka Bydgoszcz przegrała sześć kolejnych spotkań i nie wydaje się, żeby miała możliwości, aby przeciwstawić się zespołowi z Radomia. Maksimum, na które stać Bydgoszczan to wygranie jednego seta. Stawiamy na wyraźną wygraną gości.

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:1
Jastrzębski Węgiel walczy o umocnienie swojej pozycji w TOP-4 PlusLigi. Gospodarze wygrali cztery z ostatnich pięciu meczów i z pewnością liczą na kolejny sukces, tym razem w meczu z GKS Katowice. Katowiczanie rozczarowali w ostatniej kolejce, gdy w łatwy sposób dali się ograć Cerradowi Czarnym Radom. GKS Katowice już nie raz w tym sezonie pokazywał, że jest w stanie sprawić niespodziankę, ale nie wydaje nam się, abyśmy tym razem mieli mieć do czynienia z zaskakującym wynikiem. Typujemy wygraną Jastrzębskiego 3:1.