··· ···

25. kolejka PlusLigi – Typują analitycy forBET

Analitycy sponsora PlusLigi firmy forBET oraz dziennikarz Polsatu Sport Marcin Lepa przedstawiają typy na 25. kolejkę PlusLigi.

ONICO AZS Politechnika Warszawska - Effector Kielce 3:1

Mecz sąsiadów w tabeli, ale chociaż obie drużyny dzieli tylko jedno miejsce to różnica pomiędzy nimi wynosi aż 6 punktów. ONICO AZS Politechnika Warszawska po dwóch porażkach z LOTOSEM Trefl Gdańsk i BBTS Bielsko-Biała zrobi zapewne wszystko, żeby przerwać złą passę. W lepszej formie wydaje się być Effector Kielce, który w dwóch ostatnich meczach odniósł dwa zwycięstwa, pokonując AZS Częstochowa i BBTS Bielsko-Biała. My jednak stawiamy na większy potencjał gospodarzy.

AZS Częstochowa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

Mecz, w którym nie powinno wydarzyć się nic niespodziewanego. Lider tabeli i mistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przyjeżdża do ostatniego w tabeli AZS Częstochowa. W tym spotkaniu każdy set wygrany przez gospodarzy byłby olbrzymią niespodzianką. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ostatni mecz w PlusLidze przegrała 7 stycznia - 2:3 z PGE Skrą Bełchatów. Teraz nie przewidujemy kłopotów dla mistrzów Polski i typujemy ich łatwe zwycięstwo, które wydłuży passę ligowych wygranych do ośmiu spotkań.

BBTS Bielsko-Biała - MKS Będzin 1:3

Kilka dni temu BBTS Bielsko-Biała sprawił niespodziankę pokonując 3:0 ONICO AZS Politechnikę Warszawską. Teraz do Bielska-Białej przyjeżdża MKS Będzin, który teoretycznie jest faworytem w tym spotkaniu, ale też zespołem, który jest w zasięgu gospodarzy. My w tym meczu nie spodziewamy się niespodzianki i typujemy jednak zwycięstwo gości. BBTS Bielsko-Biała może jednak ugrać jednego seta, a kto wie, być może uda się doprowadzić także do tie-breaka i urwać jeden punkt. Ostatecznie stawiamy jednak na 3:1 dla zespołu z Będzina.

Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 3:2

To z pewnością najciekawsze spotkanie w tej kolejce PlusLigi. Indykpol AZS Olsztyn zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli, a Asseco Resovia Rzeszów jest wiceliderem. Pomiędzy tymi drużynami są tylko trzy punkty różnicy, a więc obie biorą udział w pasjonującej walce o miejsce w czołowej czwórce. W ostatniej kolejce Indykpol AZS Olsztyn mierzył się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, z którą przegrał 1:3, jednak w każdym secie walka była wyrównana i bardzo ciekawa. Z kolei Asseco Resovia Rzeszów ma za sobą łatwą wygraną 3:0 z Łuczniczką Bydgoszcz. Ewentualna przegrana bardzo mocno utrudniłaby Indykpolowi AZS Olsztyn walkę o TOP-4, a więc o motywację siatkarzy z Olsztyna możemy być spokojni. Przewidujemy bardzo wyrównane i nerwowe spotkanie, w którym o wynikach poszczególnych setów decydować będą zapewne pojedyncze akcje. Typujemy, że górą będzie determinacja gospodarzy i obstawiamy ich zwycięstwo w stosunku 3:2.

Łuczniczka Bydgoszcz - Espadon Szczecin 2:3

Kolejne w tej kolejce starcie na dole tabeli. Trzynasta Łuczniczka Bydgoszcz podejmuje przedostatni Espadon Szczecin. Obie drużyny w tym sezonie nie rozpieszczają kibiców swoimi wynikami. Łuczniczka Bydgoszcz przegrała dwa ostatnie spotkania, a Espadon Szczecin notuje fatalną serię czterech kolejnych porażek. Mecz, w którym bardzo ciężko wytypować wynik, ale my skłaniamy się ku wygranej trochę nieobliczalnego zespołu ze Szczecina. W końcu Espadon Szczecin musi przerwać złą serię i obstawiamy, że uda im się to właśnie w Bydgoszczy.

GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 2:3

GKS Katowice w tym sezonie już niejeden raz potrafił sprawić sporego kalibru niespodziankę. PGE Skra Bełchatów jest w tym meczu faworytem, ale wydaje się, że nie będzie im łatwo o trzy punkty. Do tej pory w tym sezonie te dwa zespoły mierzyły się dwukrotnie w meczach w Bełchatowie. W lidze PGE Skra Bełchatów wygrała 3:0, a w Pucharze Polski 3:1.
Teraz przewidujemy dużo bardziej wyrównany mecz, w którym gospodarze mocno się postawią. Ostatecznie jednak wygrać powinna PGE Skra Bełchatów, a więc nasz typ to 3:2 dla gości.

LOTOS Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 2:3

LOTOS Trefl Gdańsk cały czas gra mocno w kratkę. Natomiast walczący o TOP-4 Jastrzębski Węgiel przegrywa w zasadzie tylko z ligowymi potentatami. W ostatniej kolejce Jastrzębski Węgiel przegrał 2:3 z PGE Skrą Bełchatów, a 3 tygodnie temu również przegrał 2:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Przewidujemy wyrównany pojedynek, w którym jednak góra powinni być siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Przegrana w tym meczu mogłaby gości kosztować utratę miejsca w czołowej czwórce, a więc z pewnością podejdą oni do tego meczu bardzo mocno skoncentrowani.

Cerrad Czarni Radom - Cuprum Lubin 3:1

W tym spotkaniu przewidujemy małą niespodziankę. W tabeli wyżej klasyfikowani są siatkarze Cuprum Lubin, jednak ostatnio grają nieco gorzej niż w pierwszej części sezonu. W ostatnich pięciu spotkaniach Cuprum Lubin wygrało tylko dwa mecze. Cerrad Czarni Radom teoretycznie ostatnio mają jeszcze gorsze wyniki, ponieważ przegrali aż 4 z 5 spotkań. Jednak ich przeciwnikami w tych meczach byli ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów, PGE Skra Bełchatów i LOTOS Trefl Gdańsk. W każdym z tych spotkań siatkarze z Radomia byli w stanie ugrać przynajmniej jednego seta, a dwa z tych meczów przegrali dopiero w tie-breakach. Wydaje się, że dla gospodarzy mecz u siebie z Cuprum Lubin to całkiem dobry moment na zdobycie trzech punktów. Taki też wynik typujemy.