··· ···
··· ···
··· ···

Indykpol AZS Olsztyn i Trefl Gdańsk w finale Falkon Cup 2017

Indykpol AZS Olsztyn zagra z Treflem Gdańsk w finale Falkon Cup o Puchar Prezydenta Elbląga.

Pierwszy mecz Falkon Cup o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga zakończył się po tie breaku, w którym Indykpol AZS Olsztyn pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.  Pierwsza partia należała do Indykpolu AZS, który swoją dobrą postawą w bloku szybko zyskał przewagę. ZAKSA tylko przez chwilę zagroziła olsztynianom. Ostatecznie set padł łupem siatkarzy z Warmii i Mazur.

Druga odsłona wyglądała inaczej. Tym razem to ZAKSA wypracowała przewagę, skutecznie prezentując się w polu serwisowym. Olsztynianie doprowadzili do remisu i do końca seta trwała wyrównana walka. Trzy akcje zadecydowały o wygranej kędzierzynian.

Indykpol AZS udanie rozpoczął seta, głównie za sprawą zagrywek Jakuba Kochanowskiego. Dodatkowo siatkarze Andrei Gardiniego zaczęli się mylić. Olsztynianie bronili i skutecznie wyprowadzali kontrataki, co zapewniło im zwycięstwo w tej odsłonie.

Ponownie role odwróciły się w czwartym secie. Tym razem to ZAKSA zyskała przewagę, punktując na zagrywce i bloku. Do końca partii w pełni kontrolowała sytuację na boisku.

Olsztynianie zdobyli prowadzenie w tie-breaku, dzięki skutecznej zagrywce. ZAKSA starała się sforsować blok przeciwnika, lecz to na niewiele się zdawało. Kędzierzynianie popełniali błędy i prowadzenie siatkarzy z Warmii i Mazur rosło. Piłkę meczową zapewnił swojej ekipie Kochanowski, zatrzymując atak rywali po bardzo długiej akcji. Serwis w siatkę kędzierzynian zakończył spotkanie.

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:21,22:25,25:18,17:25,15:9)
Indykpol AZS: Woicki (1), Pliński (2), Kochanowski (21), Andringa (6), Scheerhoorn (12), Kańczok (12), Żurek (libero) oraz Buchowski (8), Makowski, Zniszczoł (1); ZAKSA: Bieńkowski (2),  Semeniuk (15), Maziarz (5), Jungiewicz (20), Szymura (22), Rejno (9), Banach (libero) oraz Walawender

W drugim spotkaniu pomiędzy Treflem Gdańsk a Łuczniczką Bydgoszcz w czterech setach zwyciężyli siatkarze Andrei Anastasiego. Dobry początek meczu miała Łuczniczka, lecz gdańszczanie szybko wyrównali. Przez długi czas walka toczyła się punkt za punkt. Kłopoty w przyjęciu bydgoskiej ekipy sprawiły, że w końcówce Trefl wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca.

W drugiej partii oba zespoły nie ustrzegały się błędów i miały problemy ze skończeniem pierwszej akcji. Trefl w połowie seta zyskał przewagę, lecz została ona szybko zniwelowana. Siatkarze Andrei Anastasiego nie rezygnowali i odskoczyli na kilka oczek. Bydgoszczanie męczyli się w ataku, co wykorzystywali rywale, powiększając przewagę. Gdańszczanie pewnie zwyciężyli w drugiej odsłonie.

Po porażkach w dwóch pierwszych setach Łuczniczka dobrze rozpoczęła kolejną odsłonę. Trefl systematycznie niwelował straty, aż w końcu doprowadził do remisu. Bydgoszczanie ponownie odskoczyli, starając się przedłużyć spotkanie. Gdańszczanie również nie rezygnowali, lecz ostatecznie podopieczni Jakuba Bednaruka dowieźli przewagę.

Czwarta odsłona od początku była bardzo wyrównana. Oba zespoły nie zamierzały rezygnować i walczyły o każdą piłkę, prezentując efektowne obrony. Dopiero długa akcja skończona przez Damiana Schulza sprawiła, że gdańszczanie wyszli na 2-punktowe prowadzenie. Nie do zatrzymania był atakujący z Trefla. Po drugiej stronie siatki punkty starał się zdobywać Bartosz Filipiak. Bydgoszczanie byli blisko doprowadzenia do remisu, jednak to siatkarze Andrei Anastasiego cieszyli się ze zwycięstwa 3:1.

Trefl Gdańsk - Łuczniczka Bydgoszcz  3:1 (25:20, 25:18, 23:25, 25:23)
Trefl Gdańsk: Nowakowski, Grzyb, Schulz, Szalpuk, Mika, Kozłowski, Olenderek (libero) oraz Majcherski, Jakubiszak, Ferens; Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiev, Goas, Jurkiewicz, Gryc, Batagim, Sacharewicz, A. Kowalski (libero) oraz Rohnka, Filipiak, Bobrowski, Sieńko.

Program i wyniki Falkon Cup 2017:
7 września (czwartek)
ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (21:25, 25:22, 18:25, 25:17, 9:15)
Trefl Gdańsk - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:20, 25:18, 23:25, 25:23)

8 września (piątek)
godz. 17.00 mecz o III miejsce: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Łuczniczka Bydgoszcz
godz. 19.00 mecz finałowy: Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk
godz. 20.30 uroczyste zakończenie turnieju

Organizatorem turnieju jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, zaś partnerem wydarzenia Trefl Gdańsk. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Elbląga Witold Wróblewski.