··· ···
··· ···
··· ···

Indykpol AZS Olsztyn przegrał w Ostródzie

Cztery dni po zakończeniu turnieju w Ełku, Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się z AZS Politechniką Warszawską, w meczu sparingowym w Ostródzie. Podopieczni Tomaso Totolo musieli uznać wyższość Inżynierów. W wyjściowej szóstce znalazł się bułgarski przyjmujący Metodi Ananiew, który dopiero w środę rano przybył do Olsztyna.

Już od początku pierwszego seta pewnie atakowali zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn: Wojciech Winnik i Metodi Ananiew. Punkt ze środka zdobył Piotr Hain. Akademicy prowadzili 8:6. Asem serwisowym popisał się Vid Jakopin. Skutecznie, olsztyńskiego atakującego, zablokował Patrick Steuerwald. Po autowym ataku Grzegorza Szymańskiego, podopieczni Tomaso Totolo osiągnęli przewagę13:9. Punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyli Marcin Nowak i Metodi Ananiew. Olsztynianie wygrali pierwszą partię, po ataku Piotra Haina, 25:19.

Drugi set również rozpoczął się korzystnie dla gospodarzy. Atak Pawła Siezieniewskiego dał Akademikom prowadzenie 5:3. Punkty zdobywał Metodi Ananiew. Po ataku Wojciecha Winnika, siatkarze z Olsztyna prowadzili 12:8. Inżynierom udało się odrobić straty. Przy tylko dwupunktowym prowadzeniu Indykpolu AZS Olsztyn 13:11, o czas poprosił Tomaso Totolo. Atak Wojciecha Winnika w aut doprowadził do remisu 16:16. Metodiego Ananiewa skutecznie zablokowali Ardo Kreek i Grzegorz Szymański. As serwisowy środkowego Inżynierów, dał AZS Politechnice Warszawskiej przewagę 22:19. Seta zwycięsko zakończyli podopieczni Radosława Panasa, 25:20.

Na początku trzeciej partii skutecznie atakował  Paweł Siezieniewski. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Ardo Kreek. Po ataku Dawida Guni, olsztynianie prowadzili 9:7. Blok zawodników z Warszawy na Wojciechu Winniku wpłynął na remis 10:10. Po ataku Grzegorza Szymańskiego, Inżynierowie prowadzili 12:10. Asa serwisowego posłał Vid Jakopin. Piotr Hain i Metodi Ananiew efektownie zablokowali warszawskiego atakującego. Kolejny punkt z zagrywki zdobył Ardo Kreek. Po ataku Marcina Nowaka, AZS Politechnika Warszawska prowadziła 20:14. Straty próbowali odrabiać Bartosz Krzysiek i Piotr Hain. Jednak ta partia należała również do warszawskiej drużyny, która wygrała 25:20.

Czwarty set nie układał się pomyślnie dla podopiecznych Tomaso Totolo. Po ataku Ardo Kreeka, rywale prowadzili 2:1. Do remisu, 2:2 doprowadził Wojciech Winnik, zdobywając punkt bezpośrednio z zagrywki. Skutecznie atakował Paweł Siezieniewski. Atak Wojciecha Żalińskiego dał Inżynierom prowadzenie 13:10. Bartosza Krzyśka zablokowali Patrick Steuerwald i Marcin Nowak. Dla olsztynian punktował Metodi Ananiew. Asa serwisowego posłał Wojciech Żaliński. Po ataku Vida Jakopina, siatkarze z Warszawy prowadzili 20:17. Skutecznie atakował Bartosz Krzysiek. Set zakończył Grzegorz Szymański, posyłając zagrywkę, niemożliwą do przyjęcia przez przeciwnika. Inżynierowie zwyciężyli 25:19.

Indykpol AZS UWM Olsztyn- AZS Politechnika Warszawska  1:3 (25:19, 20:25, 20:25, 19:25)

Składy:
AZS Politechnika Warszawska: Steuerwald,  Szymański, Jakopin, Żaliński, Kreek, Nowak, Wojtaszek (l) oraz Wierzbowski, Krzywiecki, Mikołajczak, Zajder;
Indykpol AZS Olsztyn: Hernán, Winnik, Ananiew, Ferens, Gunia, Hain, Mierzejewski (l) oraz Siezieniewski, Krzysiek, Gaca, Mariański.