··· ···
··· ···
··· ···

ME: pewne zwycięstwo biało-czerwonych

Reprezentacja Polski bardzo dobrze rozpoczęła zmagania w mistrzostwach Europy. Polacy pokonali Belgię 3:0 (25:18, 29:27, 25:16) w pierwszym meczu grupy C mistrzostw Europy mężczyzn 2015, który rozgrywany był w Warnie. W pierwszym spotkaniu Słowenia pokonała Białoruś 3:0. W sobotę biało-czerwoni zmierzą się ze wspomnianą Słowenią.

Pierwszą partię piątkowego meczu Polacy rozpoczęli z wysokiego "c". Od pierwszych piłek w ataku bardzo dobrze spisywał się Bartosz Kurek, a w polu serwisowym Michał Kubiak (6:2) i (8:3). Po wznowieniu gry biało-czerwoni kontynuowali swoją dobrą grę, nie pozwalając rywalom rozwinąć skrzydeł. Na drugiej przerwie technicznej polski zespół utrzymał wypracowaną pięciopunktową przewage (16:11). Trener reprezentacji Belgii w tej sytuacji zdecydował się na zmianę rozgrywającego i atakującego - na parkiecie pojawił się Stijn D'Hulst oraz Bram Van den Dries. Zmiana ta na niewiele się zdała, bowiem to biało-czerwoni dyktowali warunki gry. Polacy do końca utrzymali koncetrację i pewnie zwyciężyli w pierwszej odsłonie meczu (25:18). W ostatniej akcji Simon Van de Voorde zaserwował w siatkę.

Belgów wyraźnie podrażniła dość wyraźna porażka w secie numer jeden i kolejnego zaczęli dużo lepiej. Poprawili przede wszystkim swoją skuteczność w ataku oraz polu serwisowym. W ataku bardzo dobrze spisywał się Gert Van Walle. Na czasie Belgia objęła prowadzenie (8:6). Podopieczni Stephane'a Antigi nie poddali się i dzięki dobrym zagrywkom Karola Kłosa doprowadzili do remisu (8:8). Od tego momentu zespoły zaczęły grać punkt za punkt. Po kolejnym udanym ataku, na drugiej przerwie technicznej na nieznaczne, jednopunktowe prowadzenie wyszli Polacy (16:15). Końcówka tej części meczu była bardzo zacięta, a szala zwycięstwa raz przechylała się na stronę Polaków, a chwilę później na stronę Belgów. Ostatecznie dwa puntky na wagę zwycięstwa zdobyli Polacy (29:27). W ostatniej akcji Michał Kubiak posłał na stronę rywali asa serwisowego.

Mistrzowie świata wyciągnęli wnioski z poprzedniej partii i od początku seta numer trzy zaczęli dyktować warunki gry. Pewne ataki na skrzydłach Mateusza Miki i Kurka dały im prowadzenie (3:0) i (8:3). Do tego serią dobrych zagrywek popisał się Mateusz Bieniek. Belgowie zaczęli mieć coraz więcej problemy z dokładnym przyjęciem, a co się z tym wiązało z wyprowadzeniem skutecznej akcji (4:12). Co prawda trener Dominique Baeyens próbował ratować wynik licznymi zmianami w składzie swojej drużyny, ale jego podopieczni nie byli w stanie przeciwstawić się świetnie dysponowanym Polakom. Biało-czerwoni dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (16:8) i (20:11). Polscy zawodnicy do końca utrzymali koncentrację i pewnie wygrali trzecią partię (25:16), a całe spotkane 3:0.

Warto podkreślić, że Belgowie tylko w drugim secie nawiązali równorzędną walkę z reprezentacją Polski. W pozostałych partiach biało-czerwoni od początku do końca w pełni kontrolowali przebieg gry. W sobotę Polacy zmierzą się ze Słowenią, początek meczu o godzinie 19.30.

Polska - Belgia 3:0 (25:18, 29:27, 25:16)