··· ···
··· ···
··· ···

MŚ: podsumowanie dnia. Bez porażki tylko Włochy i USA

Rosjanie pokonali dotychczasową rewelację Holandię 3:0 w meczu pierwszego dnia II fazy FIVB Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn Włochy/Bułgaria 2018. Dobrą formę potwierdzili Amerykanie, którzy zwyciężyłi Kanadę 3:1. Sześć zwycięstw i komplet punktów mają Włosi, którzy tym razem wygrali z Finlandią 3:0.

Grupa E, Mediolan (Włochy):

Holadia - Rosja 0:3 (17:25, 16:25, 21:25)

Holendrzy są największą niespodzianką czempionatu, jednak nie mieli szans w starciu z mistrzami Europy. Rosjanie rozstrzelali rywali przede wszystkim zagrywką, a skuteczne bloki tylko dodały im kolejnych argumentów. Najlepiej w tym meczu zaprezentował się Dmitrij Wołkow, który dokładał swoje punkty w każdym elemencie. To spotkanie udowodniło, że Sborna cały czas jest w grze.

Włochy - Finlandia 3:0 (25:20, 25:18, 25:16)

Włosi nie mieli problemów ze zdobyciem kompletu punktów z jedną z najsłabszych drużyn II fazy turnieju. Zaczynali mocno, w trzeci secie było 8:1, i później spokojnie kontrolowali przebieg rywalizacji.

Grupa F, Bolonia (Włochy):

Brazylia - Australia 3:0 (25:21, 25:22, 25:15)

W tym starciu dała o sobie znać różnica poziomów obu drużyn. Mimo, że Brazylia nie grała kosmicznej siatkówki, to Australijczycy nie potrafili wyzbyć się własnych błędów w najważniejszych momentach. Podopieczni Marka Lebedewa mieli swoje szanse w dwóch pierwszych setach, głównie za sprawą dobrego bloku i odrzucającej zagrywki. W końcówkach jednak ustępowali autorytetowi mistrzów olimpijskich, którzy wykorzystywali darmowe zagrania rywali. Ostatni set to dominacja Canarinhos.

Belgia - Słowenia 0:3 (26:28, 26:28, 19:25)

Słowenia po raz drugi w tych mistrzostwach wygrała z Belgią. Wcześniej stało się tak w pierwszej fazie, ale było 3:2. Dzięki wygranej zwycięski zespół awansował na drugie miejsce, Wynik dwóch pierwszych setów mógł być na korzyść Belgii, która miała swojej szanse. Cały czas była zacięta walka. W trzeciej partii Słowenia na początku uzyskała przewagę i dalej już dyktowała warunki gry.

Grupa G, Sofia (Bułgaria):

USA - Kanada 3:1 (25:17, 25:14, 21:25, 25:17)

Spotkanie Kanadyjczyków z Amerykanami po raz kolejny potwiedziło, że Stephane Antiga nie może znaleźć sposobu na Jankesów. Zawodnicy Stanów Zjednoczonych rozgromili swoich przeciwników w ataku, grając w całym spotkaniu na blisko 70-procentowej skuteczności. Ponadto nie do zatrzymania był dziś Matthew Anderson, który z 24 piłek nie skończył zaledwie czterech. Ekipa Klonowego Liścia swoich szans mogła szukać jedynie w błędach własnych popełnianych przez podopiecznych Johna Sperawa, bo tych popełnili aż trzydzieści.

Bułgaria - Iran 3:0 (25:19, 28:26, 26:24)

Współgospodarze mistrzostw wygrali za trzy punkty i awansowali na drugie miejsce w tabeli grupy G. Nie było to jednak spotkanie jednostronne poza pierwszym setem, którzy toczył się pod dyktando podopiecznych trenera Płamena Konstantinowa. Zespół Iranu szybko objął prowadzenie w drugiej partii - 5:1. Bułgaria wyrównała na 11:11 i twarda walka toczyła się do końca seta. Kolejna odsłona była również zacięta i wyrównana. W końcówce lepsi okazali się Bułgarzy choć ze stanu 23:20 Irańczycy jeszcze byli w stanie wyrównać.