··· ···
··· ···
··· ···

PreZero Grand Prix - dzień 4

Niedziela jest ostatnim dniem rywalizacji podczas 2. edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, która od czwartku rozgrywana jest na Kompleksie Sportowym Wanda w Krakowie. Po trzech dniach rywalizacji awans do półfinału zapewnił sobie LUK Lublin oraz Staropolanka Cuprum Lubin.

Bezpośredni awans do niedzielnego półfinału zapewniła sobie LUK Lublin, która w bardzo dobrym stylu pokonała Asseco Resovię Rzeszów 2:1 oraz Staropolanka Cuprum Lubin, która okazała się lepsza od Projektu Warszawa 2:0.

- Przede wszystkim przyjechaliśmy się tu fajnie pobawić. Oczywiście chłopaki ambitnie podchodzą do wszystkich spotkań. Walczyli i to jest najważniejsze - powiedział Macie Kołodziejczyk, drugi trener LUK Lublin.

I dodał - Na pewno wycignęliśmy wnioski z poprzedniej edycji. Te wszystkie spostrzeżenia bardzo nam się przydały. Chcemy jednak zaznaczyć, że chodzi tutaj przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. Oczywiście staramy się również dobrze grać i dać z siebie wszystko. Jednak mottem przewodnim jest dobra zabawa i frajda. Każdy z niecierpliwością czekał na rozpoczęcie sezonu i fajnie, że takim cyklem możemy go zacząć.

Jastrzębski Węgiel, Projekt Warszawa, Asseco Resovia Rzeszów i Indykpol AZS Olsztyn zachowały jeszcze szanse na wejście do strefy medalowej. Muszą tylko w w sesji przedpołudniowej wygrać swoje ćwierćfinałowe spotkania. Jastrzębianie zmierzą się z warszawianami, a rzeszowianie z olsztynianami.

Na godzinię 13.30 i 14.45 zostały zaplanowane spotkania półfinałowe. Z kolei o godzinie 16.00 zostanie rozegrany mecz o brązowy medal, a o 17.15 rozpocznie się finał.

Ćwierćfinał: Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa 0:2 (21:25, 21:25)
W pierwszym niedzielnym meczu o awans do półfinału walczyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla i Projektu Warszawa. Początek pierwszego seta układał się lepiej dla jastrzębian 9:7. Siatkarze z Warszawy cierpliwie odrabiali straty. Dzięki punktowej zagrywce Jakuba Kowalczyka objęli prowadzenie 17:15. Zawodnicy Projektu do końca utrzymali koncentrację i wygrali 25:21. Podopieczni Karola Rędziocha w kolejnej partii dość szybko wypracowali sobie przewagę 8:5. Siatkarze ze stolicy utrzymywali bardzo dobrą skuteczność w ataku. Po stronie aktualnego mistrza Polski nieźle prezentował się Wojciech Szwed 8:10. Jednak w dalszej części to Projekt Warszawa kontynuował swoją dobrą grę 16:12 i nie wypuścił już z rąk prowadzenia. W ostatniej akcji Stanisław Wawrzyńczyk zaserwował piłkę w połowę siatki.
Statystyki:

Ćwierćfinał: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (14:25, 23:25)
W drugim ćwierćfinale o przepustkę do półfinału walczyli rzeszowianie i olsztynianie. Spotkanie lepiej zaczęli zawodnicy z Olsztyna 6:3. Akademicy w dalszej części powiększali swoją przewagę 16:7. Indykpol AZS pewnie wygrał do 14. Drugą partię równie dobrze zaczęli olsztynianie 7:4. W dalszej części partii siatkarze z Olsztyna prezentowali swoją dobrą formę 17:13. Asseco Resovia nie składała broni. W końcowej fazie seta doprowadziła do remisu 21:21. Była to zasługa bardzo dobrej zagrywki Michała Curzytka. Ostatnie akcje były bardzo emocjonujące. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali Akademicy, którzy wygrali 25:23.
Statystyki:

Półfinał: LUK Lublin - Projekt Warszawa 1:2 (25:21, 24:26, 11:15). MVP: Bartosz Kwolek
Pierwsze spotkanie o wejście do finału PreZero Grand Prix PLS zagrał LUK Lublin - beniaminek PlusLigi oraz Projekt Warszawa. Początek półfinałowej potyczki to równa gra punkt za punkt 4:4. Kiedy w polu serwisowym po stronie zespołu LUK pojawił się Wojciech Włodarczyk, wyszedł na prowadzenie 12:10. Warszawianie szybko wyrównali wynik, dzięki pewnym atakom Jakuba Kowalczyka 12:12. W drugiej połowie seta lublinianie ponownie zbudowali sobie przewagę. Na zagrywce świetnie spisywał się Jakub Strulak 21:15. Zespół z Lublina do końca utrzymał koncentrację i wygrał premierową odsłonę do 21. Siatkarze Projektu nie mieli zamiaru tanio sprzedać skóry. W drugim secie wyszli na prowadzenie 7:4, a w dalszej części jeszcze ją powiększyli 14:8. Podopieczni Macieja Kołodziejczyka nie złożyli broni. W połowie partii zniwelowali różnicę do jednego oczka 15:14. Lublinianie bardzo dobrze bronili i wyprowadzali skuteczne kontry 17:17. Do końca meczu gra była bardzo zacięta 23:23. W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowali warszawianie, którzy wygrali na przewagi 26:24. Pierwszego finalistę wyłonił tie-break. Początek tie-breaka lepiej układał się dla zawodników Projektu, którzy odskoczyli lublinianom na dwa oczka 6:4. Zawodnicy beniaminka walczyli do końca 8:11. Jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Karola Rędziocha 15:10. W ostatniej akcji błąd na zagrywce popełnił Szymon Bereza.
Statystyki:

Półfinał: Staropolanka Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (20:25, 21:25). MVP Jędrzej Gruszczyński
Na początku pierwszego seta olsztynianie udanymi atakami zdobyli cztery punkty przewagi 7:3. Lubinianie mieli problem z przyjęciem zagrywki i rozegraniem skutecznej akcji, przez co trudno było im nawiązać walkę z rywalem. W zespole AZS-u świetnie spisywał sie Jędrzej Gruszczyński, wspomagał go Mateusz Poręba i to olsztynianie cieszyli się ze zwycięstwa 25:20. W drugim siecie lubinianie poprawili grę i szybko uzyskali przewagę 7:3 i to olsztynianie musieli gonić wynik. Nie było to łatwe zadanie, bowiem zawodnicy Cuprum utrzymywali wysoką skuteczność w ataku 13:11. Dopiero w połowie seta olsztynianie zdołali zremisować 15:15 i zaczęli przejmować inicjatywę. Przy zagrywce Jędrzeja Gruszczyńskiego zespół Indykpolu odskoczył na trzy oczka 18:15 i do końca seta nie wypuścił wygranej z rąk 25:21.

Wyniki I dnia PreZero Grand Prix PLS 2021 Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa
Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki 2:0 (25:19, 25:21)
Asseco Resovia Rzeszów - Chemeko-System Gwardia Wrocław 2:0 (25:23, 26:24)
LUK Lublin - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:0 (25:23, 25:19)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 2:1 (25:23, 25:21, 15:12)
GKS Katowice - Alsecco Stal Nysa 1:2 (27:25, 21:25, 8:15)
Projekt Warszawa - Trefl Royal Seafood Gdańsk 2:0 (25:20, 25:19)
Cerrad Enea Czarni Radom - Staropolanka Cuprum Lubin 0:2 (23:25, 23:25)
AQUA Bielsko-Biała - PGE Skra Bełchatów 1:2 (22:25, 25:23, 13:15)

Wyniki II dnia PreZero Grand Prix PLS 2021

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 1:2 (25:20, 15:25, 11:15)
LUK Lublin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:0 (25:22, 25:20)
Alsecco Stal Nysa - Projekt Warszawa 0:2 (20:25 18:25)
Staropolanka Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 2:1 (24:26, 25:15, 15:11)
BBTS AQUA Bielsko-Biała - Cerrad Enea Czarni Radom 2:0 (25:21, 25:23)
Trefl Royal Seafood Gdańsk - GKS Katowice 1:2 (24:26, 25:18, 16:18)
Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:1 (25:21, 21:25, 15:8)
Chemeko-System Gwardia Wrocław - Ślepsk Malow Suwałki 0:2 (21:25, 16:25)

Wyniki III dnia PreZero Grand Prix PLS 2021
AQUA Bielsko-Biała - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:2 (21:25, 25:22, 8:15)
GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 0:2 (22:25, 19:25)
Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 2:0 (25:19, 25:16)
Ślepsk Malow Suwałki - Alsecco Stal Nysa 1:2 (25:22, 22:25, 7:15)
Asseco Resovia Rzeszów - LUK Lublin 1:2 (22:25, 25:18 12:15)
Projekt Warszawa - Staropolanka Cuprum Lubin 0:2 (19:25, 23:25)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 0:2 (20:25, 16:25)
Indykpol AZS Olsztyn - Alsecco Stal Nysa 2:0 (25:20, 25:23)

Wyniki IV dnia PreZero Grand Prix PLS 2021
Półfinał: LUK Lublin - Projekt Warszawa (25:21, 24:26, 15:11). MVP: Bartosz Kwolek