Przed Superpucharem Polski: będą o jeden mecz mądrzejsi
Michał Winiarski w swojej karierze zawodniczej dwukrotnie zdobył Superpuchar Polski, a w minionym sezonie mógł podnieść trofeum jako asystent trenera PGE Skry. W środę bełchatowianie zagrają o pierwszą zdobycz w tym sezonie, a jej rywalem będzie Trefl Gdańsk.
- Na pewno każdy mecz o puchar czy inne trofeum jest szczególny, ale my podejdziemy do tego spotkania jak do każdego innego. Będziemy chcieli wygrać, ale przede wszystkim zagrać dobrą siatkówkę. Presja dla PGE Skry to codzienność. To będzie spotkanie, w którym chcemy pokazać się z lepszej strony, niż do tej pory - podkreśla Winiarski.
Asystent trenera Roberto Piazzy zapewnia, że sztab dogłębnie analizował sobotni mecz z Treflem, który mistrzowie Polski wygrali po tie-breaku. - Na pewno jesteśmy o jeden mecz mądrzejsi, bo zagraliśmy pięć setów w zasadzie szkoleniowo - dodaje Winiarski. - Mamy większy materiał i możemy dogłębnie go przeanalizować. Mam nadzieję, że będzie to na tyle korzystne, by w środę podnieść puchar.
Siatkarze PGE Skry na początku sezonu nie mają chwili wytchnienia. Grają w zasadzie co trzy dni, a za nimi już dwa pięciosetowe mecze. - To jest początek sezonu i jesteśmy w dobrej kondycji fizycznej. Odpowiednio przepracowaliśmy okres przygotowawczy i w żadnym wypadku nie ma mowy o zmęczeniu - kończy Winiarski.
Środowy mecz w Ergo Arenie rozpocznie się o godz. 18. Bilety dostępne są w portalu ebilet.pl.
Gdańsk – miasto gospodarz Superpucharu 2018 w piłce siatkowej mężczyzn:
Takie miasto jak Gdańsk jest tylko jedno. Inne mogą być tylko podobne. Nadmorskie położenie i ponad tysiąc lat historii sprawiają, że Gdańsk jest wyrazisty, zdecydowany, o ugruntowanej pozycji na mapie Europy. Jednocześnie to miasto, które wciąż kryje w sobie wiele tajemnic i ma to „coś”, dzięki czemu nie można pomylić go z żadnym innym.
Nie ma Gdańska bez wolności. Odwaga, kreatywność, ale przede wszystkim wolność: to prawdziwie gdańska tradycja. Cnota od wieków najwyżej ceniona przez gdańszczan ukształtowała niepowtarzalny „genius loci” miasta. Czuć ją równie dobrze wśród kamieniczek Głównego Miasta, jak i pomiędzy dźwigami stoczniowymi Młodego Miasta, na pięknych piaszczystych plażach i w postindustrialnych halach, w parkach i w tunelach: w Gdańsku wolność jest wszechobecna, można jej niemal dotknąć. Inspiruje i przeobraża zarówno przestrzeń jak i ludzi. Tacy są gdańszczanie: odważni, zaangażowani, pełni pasji, twórczy. Taki jest Gdańsk: otwarty na nowe idee, idący z duchem czasu, kreujący zdarzenia, wciąż zaskakujący.
Gdańsk to również zwycięzca wielu ogólnopolskich rankingów i jedno z najlepszych w kraju miejsc do życia. Jest niezwykle atrakcyjnym punktem na mapie zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. To niemalże słownikowa definicja pojęcia „work-life balance”. W końcu gdzie jeszcze można odpocząć po pracy spacerując brzegiem morza po szerokiej, piaszczystej plaży, by dosłownie chwilę później znaleźć się w górzystym terenie w środku lasu? Tu się żyje!