„Siatkówka łączy pokolenia” w katowickim Spodku – kilkadziesiąt dzieci wraz z rodzicami trenowało z gwiazdami siatkówki
Blisko setka dzieci i rodziców wzięła udział w wyjątkowym projekcie – „Siatkówka łączy pokolenia”. W katowickim Spodku mieli możliwość wspólnego potrenowania ze Złotkami trenera Niemczyka czy mistrzami z drużyny trenera Huberta Jerzego Wagnera. Kilka godzin wspólnej zabawy było wstępem do emocji, które już w sobotę czekają nas w półfinale mistrzostw świata.
Projekt skierowany do całych rodzin realizuje Fundacja „Polska Siatkówka”, a finansowany jest on ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. „Siatkówka łączy pokolenia” to cykl wyjątkowych spotkań międzypokoleniowych, skierowany do rodzin, mający na celu zachęcenie młodzieży i dzieci do aktywności sportowej oraz poznania wybitnych sportowców, którzy zdobywali dla Polski medale wielkich imprez międzynarodowych. Projekt zakłada promocję aktywności poprzez siatkówkę, ma zachęcić do jej uprawiania na poziomie amatorskim, jak i aktywnego kibicowania reprezentacji Polski.
– To dla mnie jako trenerki wielka przyjemność, gdy widzę tyle uśmiechniętych twarzy, które bawią się siatkówką – mówi Małgorzata Śliwa, dwukrotna mistrzyni Europy, która razem z pozostałymi gwiazdami prowadziła zajęcia dla rodzin. – Taka wspólna aktywność jest bardzo potrzebna i cieszę się, że ktoś dba o to, by dzieci wraz z najbliższymi łączyły się przy naszym ulubionym sporcie. Tutaj, w małej hali przy Spodku kiedyś grałam mecze ligowe, jeszcze w latach 80-tych ubiegłego wieku, teraz za kilkanaście godzin będziemy świadkami wielkiego meczu mistrzostw świata. Wiem, że wszyscy chcemy by nasi chłopcy byli znowu złoci, ale sama wiem jak trudno jest wygrywać. Nie będzie łatwo z Brazylią, ale jestem dobrej myśli, bardzo bym chciała żeby Polacy wygrali – dodaje była gwiazda reprezentacji Polski.
W ramach serii spotkań – pierwsze odbyło się w Krakowie – te wyjątkowe treningi odbędą się jeszcze w Warszawie i w Bydgoszczy. Przeprowadzone zostaną działania w trzech głównych obszarach – aktywności sportowej, spotkań z mistrzem oraz spotkań Rodziny Siatkarskiej. W ramach pierwszego całe rodziny uczestniczące w zajęciach wspólnie wykonują zadania ruchowe i sportowe. Po zakończeniu wspólnej zabawy uczestnicy spotkania w Katowicach mieli okazję spotkać się i porozmawiać z dawnymi i obecnymi gwiazdami sportu. Zajęcia prowadził były reprezentant Polski Marcin Prus, a wzięli w nich udział jako trenerzy Aleksandra Jagieło, Jakub Jarosz, Stanisław Gościniak i Ryszard Bosek. Spotkanie otwierali wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun oraz Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a także przedstawiciele PZPS oraz Fundacji Polska Siatkówka.
– To dla mnie coś nowego, bardzo się cieszę, że mogłem spędzić czas z tymi rodzinami – podkreśla Jakub Jarosz, gracz GKS Katowice i były wybitny reprezentant Polski. – Widać, że w naszym kraju panuje moda na siatkówkę, a dzięki takim inicjatywom będzie ona podtrzymywana. Warto poświęcić czas, by w towarzystwie wielkich mistrzów łączyć pokolenia – dodaje.
Projekt – „Siatkówka łączy pokolenia” przeprowadzony zostanie w czterech polskich miastach. Pełne informacje można znaleźć w mediach społecznościowych Fundacji „Polska Siatkówka” oraz partnerskich mediach Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.