Siatkówka - nauka plus wychowanie
Z początkiem czerwca 2009 Fundacja Polska Siatkówka rozpoczęła realizację projektu pod nazwą „Siatkówka – nauka plus wychowanie”. Projekt jest finansowany z dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w obszarze wsparcia „rozwiązywanie problemów dzieci i młodzieży”.
Partnerami projektu są:
Ministerstwo Sportu i Turystyki,
PLUS – największa sieć komórkowa w Polsce,
Polski Związek Piłki Siatkowej,
Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej,
Wojewódzkie Związki Piłki Siatkowej.
W ramach projektu zostały utworzone 32 grupy zajęciowe we wsiach i małych miejscowościach do 40 tys. mieszkańców (po 2 grupy w wieku 11-13 lat na województwo – jedna dziewcząt, druga chłopców), w których nauczyciele wychowania fizycznego bądź wykwalifikowani trenerzy piłki siatkowej prowadzą systematyczne zajęcia propagujące piłkę siatkową jako formę przeciwdziałania patologiom, przemocy w szkołach oraz integracji społecznej, w tym ze środowiskiem rówieśników, rodziców, wychowawców i miejscowych władz.
W ramach projektu:
zatrudniono 32 nauczycieli / trenerów w okresie od czerwca do grudnia 2009r.,
zorganizowano w okresie wakacyjnym półkolonie lub kolonie dla grup zajęciowych,
zapewniono bezpłatny wstęp na mecze fazy grupowej Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej (Katowice, Wrocław i Bydgoszcz) uczestnikom projektu,
zapewniono bezpłatny wstęp na mecze PlusLigi i PlusLigi Kobiet uczestnikom projektu,
zorganizowano wojewódzkie turnieje piłki siatkowej,
każda z grup zajęciowych otrzymała wsparcie w postaci strojów sportowych i piłek,
przeprowadzono zajęcia sportowe jak również spotkania dotyczące profilaktyki wykluczeń społecznych i patologii.
Partnerzy projektu – Wojewódzkie Związki Piłki Siatkowej, wytypowali 32 nauczycieli / trenerów, którzy wzięli udział w szkoleniu w Spale. Wszyscy uczestnicy spotkania podeszli do swoich zadań z zapałem i podkreślali, że akcje kierowane szczególnie do dzieci i młodzieży z małych ośrodków są niezwykle potrzebne i bardzo cenne z punktu widzenia wychowawczego i sportowego.
Powrót do listy