··· ···
··· ···
··· ···

Ta ostatnia niedziela, czyli 30. kolejka PlusLigi na żywo i w pigułce

Sześć ostatnich meczów sezonu zasadniczego PlusLigi rusza o 14.45. Będziemy Was na bieżąco informować, co dzieje się na wszystkich boiskach, kto jest bliżej awansu do czołowej szóstki, kto rzutem na taśmę wywalczy utrzymanie. Zapraszamy!

Poznaliśmy ostateczny układ tabeli PlusLigi po fazie zasadniczej. Z pierwszych dwóch miejsc bezpośrednio do półfinałów awansowały ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów. O kolejne dwa miejsca zagrają Trefl Gdańsk i Jastrzębski Węgiel, a także Asseco Resovia Rzeszów i Indykpol AZS Olsztyn. Z profesjonalnej ligi "spadają" Dafi Społem Kielce i BBTS Bielsko-Biała, a przegrany pary MKS Będzin i Łuczniczka Bydgoszcz, zagra baraż z zespołem I Ligi. W przyszłą środę, sobotę i w przypadku remisu - w niedzielę, rozegrana zostanie faza play off.

16:57 –  Aluron Virtu Warta Zawiercie pokonała 3:1 (32:30, 16:25, 25:21, 25:21) BBTS Bielsko-Białą, która żegna się z ekstraklasą

16:54 – Wszystko wskazuje na to, że Aluron Virtu Warta Zawiercie przekreśli przyszłość BBTSu w ekstraklasie

16:36 – W Zawierciu cały czas trwa spotkanie gospodarzy z BBTSem. Bielszczanie przegrywają w setach 1:2 i walczą o utrzymanie w PlusLidze

16:32 – Cuprum Lubin pokonuje 3:1 (25:18, 25:17, 15:25, 25:20) GKS Katowice i „wskakuje” na ósme miejsce w tabeli, „spychając” z niego Cerrad Czarnych Radom. Miedziowi o miejsca 7-8 zagrają z ONICO Warszawą

16:30 – Aluron Virtu Warta Zawiercie pokonała 25:21 BBTS Bielsko-Białą i prowadzi w spotkaniu 2:1. Dla Bielszczan tylko zwycięstwo w jakimkolwiek stosunku setów pozwala na ucieczkę ze strefy spadkowej.

16:27 – Warszawianie mogą czuć się przegranymi w tym sezonie, bowiem od początku akcentowali, że w tej edycji chcą walczyć o medale. Mimo swoich szans, spadają na siódme miejsce i w przyszłym tygodniu będą grać o miejsca 7-8.

16:24 – Po ostatecznych rozstrzygnięciach poznaliśmy najlepszą szóstkę PlusLigi. Bilet do półfinału mają zapewnione ZAKSA Kędzierzyn Koźle i PGE Skra Bełchatów. O kolejne dwa miejsca powalczą Trefl Gdańsk, Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia Rzeszów i Indykpol AZS Olsztyn. Poza premiowanymi lokatami znalazło się ONICO Warszawa.

16:23 – Asseco Resovia Rzeszów melduje się w pierwszej szóstce! Resoviacy pokonali 3:0 (25:18, 25:21, 25:19) Stocznię Szczecin.

16:22 – W Zawierciu gospodarze prowadzą 18:15 nad BBTSem Bielsko-Białą

16:21 – Po chwili nerwów Asseco Resovia Rzeszów, wróciła z dalekiej podróży i ponownie prowadzi w starciu ze Stocznią Szczecin. Od końca meczu i awansu do szóstki, rzeszowian dzielą tylko dwa punkty

16:18 – Trefl Gdańsk pokonał 3:0 (30:28, 25:15, 25:22) Łuczniczkę Bydgoszcz i umocnił się na trzecim miejscu w tabeli. Podopieczni Jakuba Bednaruka muszą trzymać kciuki by BBTSowi Bielsku-Białej, nie udało się wygrać starcia z Aluronem Virtu Warty Zawierciem

16:17 – Po zimnym prysznicu z trzeciego seta, lubinianie wrócili do dobrej gry i ponownie przejęli inicjatywę w spotkaniu, prowadząc 12:9

16:15 - W meczu bez większej historii Jastrzębski Węgiel pokonał Dafi Społem Kielce 3:0 (25:23, 25:16, 25:21) i zameldował się wśród sześciu najlepszych drużyn sezonu. Teraz podopiecznym Ferdinando De Giorgiego pozostaje błyskawicznie zresetować głowy po nerwowej końcówce rundy zasadniczej i przygotować się na play offy, prawdopodobnie z Treflem Gdańsk, które startują już w najbliższą środę. MVP został wybrany Salvador Oliva

16:14 – Blisko nokautu jest też w Gdańsku, gdzie wszystko na to wskazuje, że zawodnicy Trefla pokonają Łuczniczkę Bydgoszcz w trzech setach

16:09 – Olsztyn wygrywa w trzecim secie 25:11 i zapewnia sobie prawo gry w premiowanej szóstce PlusLigi! MVP: Robbert Andringa. Na trybunach słychać gromkie „dziękujemy!!!”

16:07 – W Olsztynie kibice na stojąco, oczekują rozstrzygnięcia meczu. Są pewni, że ich zespół nic nie grozi i tylko chwile dzielą ich od świętowania awansu do pierwszej szóstki

16:06 – Cuprum Lubin po dziesięciominutowej przerwie stracił set z GKS Katowicami. Ślązacy wygrali 25:15

16:05 – Nie potrzebnych nerwów dostarcza sobie Asseco Resovia Rzeszów, która w trzeciej partii przegrywa ze Stocznią Szczecin 13:8

16:03 – Indykpol AZS Olsztyn także zupełnie kontroluje przebieg spotkania z MKS Będzinem. Podopieczni Roberto Santilliego prowadzą już 19:9 i wydaje się, że już nic nie jest w stanie odebrać im miejsca w pierwszej szótce

16:02 - Kubańczyk w szeregach Jastrzębskiego Węgla znów punktuje zagrywką, a jego koledzy na siatce – blokiem i jest już 15:10 dla miejscowych.

15:58 – BBTS Bielsko-Biała wygrywa 25:16 z Aluronem Virtu Warty Zawiercie i wyrównuje stan meczu

15:57 - Patryk Strzeżek, który zmienił Muzaja pozostał na boisku w Jastrzębiu-Zdroju. Początek trzeciej odsłony toczy się na styku punktowym (8:8)

15:54 – W Zawierciu do życia wraca BBTS Bielsko-Biała, która prowadzi 21:16. Bielszczanie muszą zrobić wszystko by odwrócić wynik meczu i wyrwać się ze strefy spadkowej

15:45 – Gdańszczanie przypieczętowali swoją dobrą grę i wygrali olejny set, tym razem 25:15

15:42 - W równie dobrych nastrojach do szatni zeszli rzeszowianie, którzy w drugiej odsłonie wygrali ze Stocznią Szczecin 25:21. Przez tą partię resoviacy cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę. Dopiero na finiszu przy stanie 23:18 rywale ze Szczecina zdobyli z rzędu trzy punkty. Za chwilę jednak niemoc w ataku Asseco Resovii przełamał Barthelemy Chienyeze, a w kolejnej akcji janusz Gałązka zaatakował w aut i gospodarze prowadzą 2-0

15:41 - Olsztynianie na dziesięciominutową przerwę schodzą z dorobkiem dwóch setów - w drugiej partii pokonali MKS Będzin 25:17

15:40 - W Jastrzębiu-Zdroju oglądamy dużo nerwów i brzydkiej siatkówki, ale dziś najważniejszy z punktu widzenia jastrzębian jest wynik, nie widowisko. Dlatego choć  nie mogą być zadowoleni z jakości swojej gry, cieszą się z drugiej wygranej odsłony (25:16). Jeśli wygrają także trzecią, zachowają miejsce w najlepszej szóstce.

15:39 - Po zwycięstwo w drugim secie zmierza też Trefl Gdańsk, prowadzący nad Łuczniczką Bydgoszcz 22:12

15:36 - W trzech meczach o pierwszą szóstkę faworyci osiągnęli punktowe "oczko". Asseco Resovia prowadzi ze Szczecinem 21:18, Indykpol AZS Olsztyn 21:14 z MKSem Będzin, a Jastrzębski Węgiel 21:15 z Dafi Społem Kielce

15:33 - W Lubinie zakończył się drugi set. Gospodarze wygrali 25:17 i prowadzą nad GKSem 2:0

15:31 - Tymczasem w Jastrzębiu Muzaj opuszcza boisko po tym, jak jego atak zatrzymał na siatce Szymon Biniek. Po kolejnej punktowej zagrywce Olivy jest już 17:11

15:30 - Zawodnicy Aluronu Virtu Warty Zawiercia po 38 minutach gry wygrali 32:30 nad BBTS Bielsko-Białą

15:28 - Pewnie po swoje kroczy za to Cuprum Lubin, które prowadzi w drugiej partii z GKS Katowicami 20:14

15:27 -  W Zawierciu 30:30 i wciąż nie wiadomo kto zapisze pierwszy set na swoim koncie

15:26 - Zespoły walczące o pierwszą szóstkę, pewnie rywalizują swoje założenia. Każda z ekip zapisała set na swoim koncie, a w drugiej odsłonie wysoko prowadzą nad swoimi rywalami. Trudna stuacja ONICO Warszawy, która musi czekać na potknięcia faworytów

15:24 - W drugim secie rywalizacji Jastrzębskiego Węgla z Dafi Społem Kielce cztery punkty przewagę, wypracowane głównie dzięki kąśliwym serwom Kosoka i Kampy, mają śląscy siatkarze (10:6)

15:17 - Zacięty bój toczy się w Zawierciu, gdzie wciąż rozstrzygnięcia nie znalazła pierwsza partia

15:15 - W Gdańsku dopiero gra na przewagi wyłoni zwycięzcę odsłony inauguracyjnej. Ostatecznie set pada łupem gospodarzy - 30:28

15:13 - Indykpol AZS Olsztyn wysoko wygrywa pierwszego seta 25:14

15:11 - W Jastrzębiu Zdroju Dokić posyła as serwisowy na 24:23. Czas dla gospodarzy. Po nim ponownie niedokładne przyjęcie, ale sytuację i seta ratuje Oliva, atakiem z prawego skrzydła – 25:23

15:10 - Aleksander Śliwka atakiem kończy I seta (25:18) i gospodarze prowadzą 1-0. W  tej partii szczecinianie jednie na początku dotrzymywali kroku resoviakom, później już zdecydowanie warunki dyktowali gospodarze, wśród których błyszczał Thibault Rossard (skończył 9 na 11 ataków)

15:07 - Cuprum Lubin wygrywa u siebie pierwszego seta 25:18. W Rzeszowie szczecinianie w sporych opałach, a ich katem Thibault Rossard, Asseco Resovia prowadzi 22:15

15:06 - Zrzucenie z siebie presji opłaciło się olsztynianom, którzy dominują we własnej hali i prowadzą z MKS Będzinem 19:8

15:05 - Zastój Łuczniczki kosztuje ją punkty i stratę prowadzenia (21:20)

15:04 - Początek w wykonaniu jastrzębia nerwowy, a goście czujni na siatce. Przy zagrywce Salvadara Olivy, gospodarze zbudowali przewagę 13:9, ale w końcówce gra się wyrównała. Warto odnotować, że w szeregach przyjezdnej drużyny brakuje aż czterech przyjmujących (poza Wachnikiem i Pawlińskim nie ma też Szymańskiego i Ziemnickiego), a w roli przyjmującego gra libero Szymon Biniek.

15:03 - Łuczniczka nie zwalnia ręki i prowadzi w ERGO Arenie 19:17. W Lubinie, z szans gry o 8.miejsce nie rezygnują "miedziowi", którzy dominują nad GKS Katowicami i prowadzą 20:15

15:02 - Od stanu 11:12 resoviacy zdobywają sześć punktów z rzędu wychodząc na bezpieczne prowadzenie

15:00 - Indykpol AZS Olsztyn robi swoje - prowadzi z Będzinem 10:4

14:57 - Bydgoszczanie prowadzą już w Gdańsku 13:10. W defensywie jest za to BBTS Bielsko-Biała, które przegrywa z Zawierciem 7:4

14:55 - Po ostatnich meczach w których z frekwencją na trybunach hali na Podpromiu było kiepsko tym razem kibice dopisali, choć i tak hala nie jest wypełniona do ostatniego miejsca. Wszyscy wierzą, że Asseco Resovia zainkasuje komplet punktów i po raz 14 z rzędu zagra w play-off

14:54 - Pierwszy punkt na swoim koncie zapisali zawodnicy Aluronu Virtu Warty Zawiercia

14:53 - Na boisko wybiegli gracze Indykpolu AZS Olsztyn i MKS Będzina

14:48 - Sędzia Jacek Litwin rozpoczął mecz Asseco Resovii Rzeszów i Stoczni Szczecin. Równocześnie w Gdańsku, podopieczni Andrei Anastasiego zainaugurowali spotkanie z Łuczniczką Bydgoszcz

14:47 - W Olsztynie trwa jeszcze rozgrzewka na siatce

14:45 - Pierwszy gwizdek rozpoczął spotkanie Curpum Lubin i GKS Katowic. Swoje starcie zaczęli też jastrzębianie, którzy podejmują Dafi Społem Kielce.

14:42 - Mecz Aluronu Virtu Warty Zawiercia i BBTS Bielska-Białej można śledzić na Polsacie Sport Extra, natomiast mecz Indykpolu AZS Olsztyn i MKS Będzin - na polsatsport.pl

14:40 - Teoretycznie najprostsze zadanie do wykonania powinni mieć Pomarańczowi, bo kielczanie przyjechali na Śląsk bez swojego najlepszego zawodnika Jakuba Wachnika. 25-letni przyjmujący otrzymał intratną ofertę z Libanu i po rozmowie z prezesem oraz kolegami z drużyny, zdecydował się wspomóc tamtejszy klub Zahra w walce o mistrzostwo kraju. W meczowej czternastce Dafi nie ma także kontuzjowanego Maciej Pawlińskiego

14:38 - Za kilka minut dwanaście zespołów PlusLigi rozpocznie swoje zmagania. Każdy z nich ma inną sytuację w tabeli, ale wszystkie grają o COŚ!

Oto krótka ściąga dotycząca tego, co będzie się działo w walce o trzy pozostałe miejsca w play-off o medale oraz w walce o utrzymanie:

– ONICO Warszawa awansuje do ćwierćfinału, jeśli przynajmniej jedna drużyna z grona: Asseco Resovia Rzeszów, Indykpol AZS Olsztyn lub Jastrzębski Węgiel, nie zdobędzie trzech punktów. Nawet wygrana jednej z tych drużyn 3:2 powoduje, że w ćwierćfinale zagra ONICO;

– Asseco Resovia i Indykpol AZS mają na swoim koncie o jedno zwycięstwo więcej niż Jastrzębski. Jeśli wszystkie wygrają dziś po 3:2, to z play-off o medale wypadną jastrzębianie.

– Trzypunktowe zwycięstwa Asseco Resovii, Indykpolu oraz Jastrzębskiego gwarantują tym zespołom pewny awans, bez względu na inne wyniki.

– Wygrana Łuczniczki Bydgoszcz, w każdym stosunku powoduje, że BBTS Bielsko-Biała jest automatycznie drugim spadkowiczem.

– W przypadku, gdy Łuczniczka nie zdobędzie punktów z Treflem, każda wygrana BBTS na wyjeździe w Zawierciu daje jej awans na 14. miejsce, a Łuczniczka spada z PlusLigi.

– Jeśli Łuczniczka przegra 2:3, a BBTS wygra 3:1 lub 3:0, to BBTS uniknie bezpośredniego spadku z PlusLigi.

– Przypominamy, że o kolejności w tabeli decydują:
Kolejność w tabeli po każdej kolejce rozgrywek (tabela) ustalana jest według liczby zdobytych punktów meczowych. W przypadku równej liczby punktów meczowych o wyższym miejscu w tabeli decyduje:
a) liczba wygranych meczów,
b) lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do straconych,
c) lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych.
Jeżeli mimo zastosowania powyższych reguł nadal nie można ustalić kolejności, o wyższej pozycji w tabeli decydują wyniki meczów rozegranych pomiędzy zainteresowanymi drużynami w danym sezonie.