Reprezentacja Polski po meczach towarzyskich z Niemcami (3-2, 3-1) w Zielonej Górze, miała rozegrać kolejne dwa w Łodzi z Estonią. Dzień przed drugą serią spotkań Estończycy poinformowali jednak, że nie przylecą do Polski. Tak więc kadra została podzielona na dwie grupy i rozegra dwa wewnętrzne mecze. Przed spotkaniem ustalono, że niezależnie od wyniku rozerane zostaną trzy sety. Drugi mecz w Sport Arenie w Łodzi odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.

Pierwszy set przez długi czas był wyrównany i żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. Kilka razy zespół Fabiana Drzyzgi odskakiwał na 2-3 pkt, ale rywale błyskawicznie ją niwelowali. Dopiero w samej końcówce ekipa Fabiana zadała decydujący cios, a seta zakończył efektownym atakiem Bednorz. W drugiej partii od samego początku zdecydowanie warunki dyktował zespół Michała Kubiaka. Imponował mocną zagrywką, a ich przewaga rosła jak na drożdżach (4:1, 7:3, 9:4, 12:5, 17:8, 24:16). W końcówce ekipa Fabiana obroniła cztery setbole, ale przy kolejnym była już bezradna. W secie numer trzy prowadzenie od początku przechodziło z rąk do rąk. W końcówce po skutecznej zagrywce Michała Kubiaka jego zespół wygrywał 17:14. Przeciwnik musiał gonić i udało mu się doprowadzić do remisu 21:21. Ekipa Michała Kubiaka odpowiedziała błyskawicznie zdobywając trzy punkty z rzędu. Zespół Fabiana Drzyzgi zdołał obronić meczbola ale kolejne padł już łupem rywali.

Drużyna Fabiana - Drużyna Michała 1-2 (25:22, 20:25, 22:25)

Drużyna Fabiana: Drzyzga, Szalpuk, J. Nowakowski, Kurek, Bednorz, Huber oraz wojtaszek (libero)

Trener Michał Mieszko Gogol

Drużyna Michała: Łomacz, Kubiak, Kłos, Konarski, Fornal, P. Nowakowski oraz Zatorski (libero), Komenda, Muzaj, Kwolek