··· ···
··· ···
··· ···

XI Memoriał Józefa Gajewskiego: wyniki

Niedziela była ostatnim dniem rywalizacji w XI Memoriale Józefa Gajewskiego. W dwóch rozegranych spotkaniach zwycięstwa odnieśli zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn oraz VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Indykpol AZS Olsztyn Trefl Gdańsk  3:1 (25:19, 25:12, 21:25, 25:22) MVP Robbert Andringa

W pierwszej partii żadna drużyna nie mogła uzyskać przewagi większej niż jeden punkt, choć częściej na tablicy wyników pojawiał się remis 8:8, 11:11. Dopiero w kolejnych akcjach gra gdańszczan się posypała. Zaczęli popełniać niewymuszone błędy, a to skrzętnie wykorzystywali olsztynianie i w kolejnych akcjach odskoczyli rywalom 16:11, 20:14. W końcówce seta podopieczni Michała Winiarskiego poderwali się do walki i odrobili kilka punktów 24:18, jednak ostatnie zdanie należało do Indykpolu AZS Olsztyn, który wygrał partię 25:19.

Druga odsłona to totalna dominacja zespołu z Olsztyna. Już po pierwszych akcjach wypracowali sobie bezpieczną przewagę ośmiu punktów 13:5 i konsekwentnie jej pilnowali 15:8. Przy kąśliwej zagrywce Mateusza Poręby przewaga olsztynian wzrosła aż do dwunastu oczek 20:8. Tej przewagi gdańszczanie już nie odrobili. Partię wysokim zwycięstwem zakończyli siatkarze Indykoplu AZS Olsztyn 25:12.

Do trzeciego seta gdańszczanie przystąpili bardzo zmotywowani. Po chwilowej walce punkt za punkt 6:6, 10:10, podopieczni Michała Winiarskiego zaczęli grać skuteczniej w ataku i bloku. W efekcie w połowie seta prowadzili czterema punktami 16:12. Ta niewielka przewaga dała im więcej wiary w swoje możliwosci, w kolejnych akcjach prezentowali się coraz lepiej. Bartłomiej Lipiński każdą otrzymaną piłkę zamieniał na punkt, a jego koledzy dalej nękali rywali trudną w odbiorze zagrywką i stawiali punktowy blok. Olsztynianie próbowali zniwelować straty, jednak nie byli w stanie dogonić rywali. Partię wygrali zawodnicy Trefla Gdańsk 25:21.

Czwarta partia była najbardziej wyrównaną w całym spotkaniu. Od samego początku obie drużyny walczyły o każdą piłkę, choć to olsztynianie byli o jedno oczko lepsi od rywali 9:8, 14:13. Oba zespoły dobre akcje przeplatały słabszymi, popełniały dużo błędów w polu zagrywki, ale i tak kibice mogli zobaczyć ciekawe akcje po obu stronach siatki 20:20. Dopiero w końcówce więcej spokoju zachowali zawodnicy Daniella Castellaniego, odskakując na trzy punkty 24:21 i to oni wygrali partię 25:22.

Ślepsk Malow Suwałki – Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (21:25, 23:25, 25:22, 23:25) MVP Damian Wojtaszek

Ostatnie spotkanie XI Memoriału Józefa Gajewskiego lepiej rozpoczęli siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa 8:6. Podopieczni Andrzeja Kowala nie odpuszczali i szybko doprowadzili do remisu 13:13. Przez dłuższy czas trwała walka punkt za punkt i dopiero w końcówce seta przy zagrywce Michała Superlaka warszawianie odskoczyli rywalom na pięć punktów 23:17. Tej przewagi zawodnicy Ślepska Malow Suwałki już nie odrobili. Ostatni punkt seta zdobył Michał Superlak 25:21.

Druga partia również była wyrównana, gdzie raz warszawianie mieli przewagę 9:7, raz zawodnicy z Suwałk 11:10. Udany atak Michała Superlaka i blok warszawskiej drużyny dał podopiecznym Andrei Anastasiego dwupunktową przewagę 14:12, której jednak długo nie utrzymali. W połowie seta w polu zagrywki stanął Andreas Takvam i Ślepsk Malow nie tylko odrobił straty, ale i wyszedł na prowadznie 17:15. Zawodnicy ze stolicy musieli walczyć o wygranie seta, a bohaterem tego fragmentu seta był niezawodny w ataku Michał Superlak i VERVA odzyskała prowadzenie 24:21. W końcówce Bartłomiej Bołądź odrobił dwa punkty straty, jednak ostatecznie to warszawianie cieszyli się ze zwycięstwa 25:23.

W trzeciej partii ponownie oba zespoły walczyły punkt za punkt 5:5. Jednak tym razem to podopieczni Andrzeja Kowala byli skuteczniejsi na siatce i szybko przejęli kontrolę na boisku 12:8. Świetnie grał Bartłomiej Bołądź, do którego Joshua Tuaniga posyłał większość piłek i przewaga gospodarzy turnieju powiększała się z każdą akcją 16:11. Warszawianie robili co mogli, aby zniwelować straty, ale pojedyncze punktowe akcje to było za mało w tym secie na dobrze grających zawodników z Suwałk, którzy wygrali partię 25:22.

Czwartego seta lepiej rozpoczął Ślepsk Malow Suwałki, który zdobył trzy punkty przewagi nad VERVĄ Warszawa 9:6. Podopieczni Andrei Asanstasiego szybko odrobili straty 9:9 i w kolejnych minutach była walka punkt za punkt. Obie drużyny miały problemy z przyjęciem, ale mimo wszystko potrafiły zamienić akcje na punkty. Taki obraz gry trwał do stanu 21:21. W końcowych minutach meczu warszawianie wygrali trzy akcje 24:21. Podopieczni Andrzeja Kowala zdołali obronić dwie piłki meczowe, jednak nie udało im się zatrzymać blokiem Jana Króla, który udanym atakiem zakończył seta 25:23.

Wyniki turnieju: 21-23 sierpnia 2020:

2020-08-21: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

2020-08-22: BAS Białystok - Trefl Gdańsk 2:3 (25:21, 22:25, 25:19, 25:20, 9:15)
2020-08-22: Cerrad Enea Czarni Radom - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 0:3 (27:29, 23:25, 22:25)
2020-08-22: Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (37:35, 25:20, 11:25, 25:19)

2020-08-23: Indykpol AZS Olsztyn Trefl Gdańsk  3:1 (25:19, 25:12, 21:25, 25:22)
2020-08-23: Ślepsk Malow Suwałki – Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (21:25, 23:25, 25:22, 23:25)